https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

Proč pro mě nedělá, co já pro něho...

05.02.2023

Přiznám se, že na koučinku mě baví jeho rozmanitost. Témata se často opakují, protože mívají podobný základ, ale ty lidské příběhy mě baví. Jedno z posledních témat našeho koučování bylo, jak se vyrovnat s tím, že pro někoho děláte maximum a on si idealizuje někoho jiného.

Proč to dělá? Proč nedělá i pro vás to samé, jako vy pro něho? Copak mu to nedochází, že žije iluzí? Vysvětlovat mu to? Nebo to vzdát s tím člověkem úplně?

Můžeme mu přiřknout řadu důvodů od sentimentu až po neschopnost čelit věcem, které má před sebou a vyřešit si to tak, aby byl spokojený i on sám. Co když mu ale v jeho představách je tak dobře? Jak se k tomu postavit, aby bylo dobře nám? Co nám v tom brání? Vnímáme to jako ústupek? Co když budeme věčně jen ustupovat?

Koučink neanalyzuje důvody a původy našeho jednání. Ani jednání někoho jiného. Ano, dotkne se těchto témat, protože s lidskou duší souvisí. Ale především je bere jako zdroj, ze kterého vznikla tato současná situace. Jak víme, historie se nedá změnit. Co se dá, je její vliv na váš život od nyní dál.

Koučink nekončí u historie původu problému. Nekončí ani u tvrzení, kdo za co může. Neviní vás, ani druhé. Bere stav věcí, které vy sami vnímáte, jak je vnímáte, pomůže vám najít zdroj vaší energie se z místa posunout a hlavně, chce po vás jasné kroky, které mají jasný a reálný cíl.

Je schopen vás dovést až k jádru toho, co chcete, proč to chcete, kde vzít zdroj energie a jak vaše představy zhmotnit.