https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

ZÁZRAKY SE DĚJÍ

02.03.2021


Za léta, co pracuji s lidmi, setkávám se často s jejich příběhy. Co mohu říci, že mi můj profesní život s lidmi dal, je velké množství příběhů, povídek a situací.

Je mnoho momentů a chvilek, do kterých se lidé v životě dostávají. a někdy jsou to místa, do kterých si nikdy předtím nepředstavili, že by se mohli dostat. Je to pro tyto časy tak aktuální.

Děje se to ale v každé době. Někdy vlastním přičiněním a někdy souhrou náhod nebo prostě interakcí dvou nebo více osob.

V takových chvílích, první co cítíme, je pocit, který nám nedělá dobře. Nevíme zatím proč a co s tím dělat, ale je nám špatně. V takových chvílích máme tendenci nadávat, být naštvaní na sebe nebo na všechno a chceme sice změnu, ale nevíme jak.

Podobným případem byla i moje klientka. Jak se říká, když se něco s..e, s..e se hned všechno. Práce, manžel, děti, všechno špatně. Hlavně její energie byla už na úplném dně. Jak se říká, zralá na prášky. Doslova. Protože problém ani tak nebyl v tom, že by si s manželem nerozuměli a že by děti byly problematické. Jen ji všechno už přestalo těšit.

Cokoliv s dětmi podnikat, hrát si, učit se s nimi, užívat si chvilek s manželem. Nic jí už nebavilo a nepřinášelo žádnou radost a ani potěšení. Nevstávala ráda ráno z postele, stále byla unavená. Bez energie.

Poslouchala jsem její vyprávění. Byť žila v dostatku, přesto se dostala do takovéto situace.

Ptám se, co by vám udělalo radost? Nevím, odpovídá... Asi už nic. Dříve mě bavilo tolik věcí. Dnes už nemám náladu na nic. Je to hloupé říct, povídá, ale ani na děti nemám náladu. Učím se s nimi, jsou hodné, ale nejradši bych tam nebyla...

Takový klient vám nedokáže říci, co by mu pomohlo. Už nad tím sám mnohokrát přemýšlel. Ale neví, netuší, nevidí řešení.

Napadá mě metoda, jménem Zázrak.

Jedná se o metodu, která se dá použít právě v situacích, kdy byste sami řekli, že teď by vám asi pomohl možná už jenom zázrak.

Říkám,dobře. Nyní předpokládejme, že byste měla tu moc, přičarovat si zázrak. a ten by jednoho dne v noci začal působit - podle čeho byste už ráno poznala, že se zázrak stal?

Vidíte, neptám se na skutečnou změnu situace, ale na její pocit, podle kterého by novou situaci poznala. Cítíte ten rozdíl?

Klientka se zapřemýšlí a začne po chvíli útržkovitě popisovat dojmy, podle kterých cítí, že nová situace je tady. Jiná, taková, která má pro ní úplně jiný náboj. Náboj, který si sama objevila, nacítila a vyhodnotila, jako úplně nový zdroj její energie. Její vnitřní energie.

Popisuje její pocity, které jsou pro ni příjemné, odpočinkové, nezatěžující, ba naopak jsou nabíjející. Najednou cítí i věci, které už dávno zapomněla vnímat. A dostává se postupně až k věcem, ze kterých najednou vycítí novou energii, kterou v sobě postupně potlačila pro běžné denní záležitosti, rutinu a povinnosti. Nechám ji jet na vlně pocitů a představ a po chvíli je tu přede mnou žena s úsměvem a příjemně spokojeným výrazem.

Zázraky se dějí, ale je zapotřebí k nim najít tu cestu.

Cesta není cíl, schody nejsou chrám.

Energie nové situace, pozitivní změna zázraku je ale v tu chvíli tu. A od ní mohou vést kroky k novým cílům.

A když máte cíle, máte rozklíčované vaše sny, představy a zbývá se vydat na cestu za vaším zázrakem.

S přáním krásného dne, Jana.