MÍT SE RÁD

CO TAKHLE MÍT RÁD SÁM SEBE?

Jako osobní trenér více než 10 let vidím, jak se styl pohybu vyvíjí společností a jak které trendy průběžně slaví úspěchy jako novinky. Co ale u nás přetrvává léta, jakoby třeba fitka ve většině lidí budila představu, že obézní tam tak nějak nepasují.
Vlastně jakto, že to tak vzniklo? Že se tam pohybují lidé s hezkými těly a obézní, že by nepotřebovali zpevnit a pracovat na své svalovině?
Jasně, prvotně se musí zbavovat tuku, ale svalovina reaguje na vhodný pohyb a u „spalovacího“ režimu to lze zárověň nastavit také.

CO TAKHLE MÍT RÁD SÁM SEBE?

Co mě ale zaráží je jedna věc... Plno klientů, co mi chodí z řad běžných profesí, necítí své tělo. Mívá k němu i nehezký vztah. Ošklivě s ním mluví. Přitom, jsou to oni, kteří ho takto léta tvarují. Nemluvím o zamilovanosti do sebe a posedlosti tělem, ale o tom vztahu s ním.

FITNESS NENÍ AEROBIC, NENÍ TO O DÁVÁNÍ ČÍNEK NAHORU DOLŮ. JE TO O TOM, CÍTIT SVAL JAK FUNGUJE, ZNÁT, JAK MÁ BÝT CÍTIT A CO DOKÁŽE.

Aerobní aktivity na tom stavíte. Všechny kruháče, tréninky profesionálních sportovců, tanec, veškerý pohyb těla, má vycházet teprve z toho, co cítíte... ☝️☝️☝️
A NA TOM SE SVÝMI KLIENTY PRACUJEME.

U obézních lidí mě zaráží, kde se ztratil ten pocit z těla. Dobře, rozumím, vase sebeláska dostala asi někdy na frak, že vaše sebehodnocení není třeba vysoké, že jste mysleli spíš na povinnosti, jiné potřeby, potřeby rodiny... Ale s tím lze přeci vždy začít něco dělat.

Zajímavostí třeba je, co jsem si v životě všimla, obézní lidé často dost hodnotí zevnějšek svého partnera. Mnoho z nich by vůbec nechtělo vedle sebe obézního, neupraveného, bez nějaké sebedisciplíny.

Jakto, že je to ale nepřiměje u sebe samotných. ZAČÍT PRVNÍM KROKEM, ZAČÍT CÍTIT SAMI SEBE, CO DĚLÁME, JAK A JAK SE U TOHO MŮŽEME CÍTIT ČASEM I HEZKY.

U OBÉZNÍCH NEPŘIJDE VELKÝ VÝSLEDEK HNED. TAKY JSTE SI TO LÉTA STAVĚLI...
ALE Z MÉHO POHLEDU VŽDY STOJÍ ZA TO UDĚLAT TEN PRVNÍ KROK K NĚČEMU NOVÉMU. A OD PRVNÍHO TRÉNINKU SI ZAČÍT UŽÍVAT VŠEHO NOVÉHO.

S POZDRAVEM JANA

#personalcoach #hradeckralove #pardubice #prostejov #olomouc