https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

25 DŮVODŮ PROČ VÁHA NEJDE DOLŮ

07.03.2021

 25 důvodů, proč tvoje váha nejde dolů...

Říkáte si, čím to je, když se tak snažíte?

Dřív to šlo a teď vůbec nebo pomalu?

Nebo se to někde zasekne?

Tak jedeme postupně, co by v tom tak mohlo všechno být.....


- Málo jídla - vaše tělo nechce pustit tuky, bojí se o své přežití.

- Mnoho jídla - jasné, mnoho nespotřebované energie.

- Málo spánku - stresové hormony při nevyspání, zkrácená prodleva mezi posledním jídlem dne a prvním následujícího.

- Stres - někdo při stresu hubne vlivem menšího přísunu jída. Většinou se při dosažení pohody opět vrací na svou váhu. Stres jinak díky stres hormonům hubnutí moc nepřeje.

- Málo vody - pokud nemáte vysoký tlak, zbytečně se o zrychlený metabolismus ochuzujete tím, že si nenaplánujete průběžný přísun vody a nejste důslední.

- Velký výdej energie - stáhnete stravu a nasadíte vysoké tempo, tělo však opět svoje tuky drží. Opět je to pro něho nečekaný stres. Zbývá buď vytrvat, než si na tento režim přivykne nebo smysluplně nastavit zátěž a k tomu odpovídající příjem živin. Nechcete to tělo zabít, že ne?

- Malý výdej energie - klasika, málo výdeje, málo pohybu, zrychlit cvičky to chce.

- Málo svaloviny - pokud nemáte v genetice dar svalů zadarmo, udržet svalovinu tak, aby vám pomáhala hubnout něco námahy fakt stojí. Bílkovin, adekvátně sacharidů, tuků a silového cvičení.

- Mnoho diet za vámi - up and down, metabolismus už neví, čí je a vy chcete, aby zase něco pustil. To spíš Skrblík pustí halíř než tělo teď a tady. Cesta? Nu dej a bude ti dáno. Přesně tak, promyšlené mírné navýšení váhy pod kontrolou a pak hezky pěkně dolů jak potřebujeme. Hroutíte se představou, že vám kouč řekne, že chcete zhubnout a nejdříve musíte nabrat? I taková je realita :)

- Nevydržíte být konsistentní v režimu - sledujete váhu každý den a jste v křeči, že to nejde tak dolů, jak rychle byste chtěli a tím sáhnete ke krokům, které v plánu výživy a pohybu fakt nebyly. Tak to prostě potom bývá.

- Mnoho GI vysoký potravin - glykemický index, to je to, oč tu běží. Kdy se potravina s vysokým GI vyplatí a kdy na ní raději nepomýšlet... Timing. Nejde nám o inzulínovou rezistenci.

- Dlouhé prodlevy mezi jídly - toto je něco jiného než přerušovaný půst. Ten má určitý smysl a styl. Zde je řeč o nepravidelných dlouhých pauzách mezi jídly. Je to bída s udržením svaloviny a tuky zase držíme jak veš poslední košili.

- Tělo se dostane k určitému bodu - v určitém bodu vám to nejde už níž než kde jste. Ano, je potřeba změnit způsob stravy a pohybu, byť vám to doteď fungovalo.

- Skryté přísady - pokud se nevyznáte ve složení výrobků, jíte pravděpodobně zahušťovadla či jiné příměsi, které se neslučují s plánem výživy pro vás.

- Zadržujete vodu - je dobré sledovat svoje zavodnění a zda jde váha z tuků dolů.

- Sázíte na intuice - pokud chcete opravdu změny, intuitivně se to nedělá. Tělo se vrací rádo na váhu, kde jste se drželi za poslední rok nejdéle. Pečlivost v nastavení jídelníčku je na místě i zde.

- Máte strach že to dolů nepůjde - znáte to, klasické bloky. Je potřeba se odblokovat.

- Pletete si zdravé a dietní - zdravé nerovná se automaticky dietní.

- Zpomalený metabolismus - dá se převrátit, ale má to svoje principy.

- Dáte na kalorické tabulky - dejte raději na fakt, že veřejné tabulky přesné nejsou a zadané hodnoty, které spálíte, také ne.

- Termika potravin - je dobré rozlišovat potraviny, které chladí a které zahřívají.

- Neřešíte co kdy jíst - opět timing. Je to základ, to podtrhuji. Chcete fungovat a aby jídlo mluvilo ve váš prospěch, nikoliv naopak.

- Velké množství umělých sladidel - zanesená střeva nejsou jen od velkého množství sladidel, ale je třeba o ně pečovat.

- Hormonální nerovnováha - hormony vám naznačí vaší nevyrovnaností, podrážděností, ukládáním tuků na specifických místech a dalšími aspekty, že po nich chcete, aby vám šly na ruku a přitom jste se rozhodli je ignorovat.

- Zdravotní problémy - na tyto možnosti nesmíme zapomínat. Pokud máte podezření ohledně vašeho zdravotního stavu, konzultujte vaši váhu s lékařem.

Čili, můžete zkoušet svůj vlastní recept pomocí i těchto mých bodů nebo tomu dát rovnou systém a naladit na to i svou hlavu. A i tomu se věnujeme v našem individuálním koučinku.

Máte zájem o jednorázovou konzultaci nebo vedení ve výživě nebo pohybu?

Napište.....

S hezkým pozdravem, Jana.