https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

Co je vlastně tvoje cesta aneb jak si vybrat to svoje...

09.04.2020

Je neděle, venku z okna krásně, pocitově ale nula. Beztak. Haha nemám na mysli bod nálady, i když přála bych si znát vaše pocity, ať už jste na karanténě, chodíte občas ven nebo jste stále zaměstnaní.

Já se postupně zabydluji ve stylu práce na dálku a posouváme hranice interakce mezi mými klienty a mnou.

Virtuálních trenérů a cvičebních videí jako by házeli. Všude kam se dá dohlédnout.

Co tedy dnes člověk může, je naladit některý z kanálů a jedeš.

Co mi však chybí u těch všech možností, jsou širší souvislosti.

Nevím, jestli chápete. Když jdu např. ke kadeřnici, mám skvělý pocit, když vidím, že myslí. Zajímá se, zda vlasy stahuju dozadu, jaké mám koníčky, zda si vlasy umím upravit a najdu u ní celkový servis.

A to samé bych čekala u trenéra, tím spíš, že bych je pasovala téměř na terapeuty a lidi zodpovědné za vaše zdraví. Tedy jak které. Vážně totiž mohou vaše zdraví poškodit nebo vám mohou pomoci.

Proto by si zasloužila tato branže pouze lidi vystudované. Ale o tom psát nyní nechci.

Širší souvislosti mám zda na mysli takto...

Když člověk neví, co mu je a kde se tzv.nachází, tak jak může vědět, co si má zvolit?

Dobře, všichni, co ke mně kdy přišli na konzultace, tréninky, masáže nebo pro výživu, věděli, co chtějí. Povídáte si s nimi nejprve hodinu a tím se ukazují další důvody, proč se sebou chtějí něco dělat.

A máte před sebou materiál, který chce změnu a řekne vám výsledný produkt.

Techniky, kterými lze co zvládnout, jsou mraky. Je moře postupů, metod.

Co vás ale dělá odborníky, je odhalit i to, co vám žádný klient říci ani nedokáže nebo nechce.

Teď nemám na mysli krevní tlak, jeho zdravotní stav a prodělané operace či jaké léky bere. To znát musím.

Ale např. postižení jeho pohybového aparátu, které on identifikuje leda tak nějakou bolestí a vy máte poznat, o co jde. A to většinou něco bolí a zdroj pravého problému a v místě úplně jiném.

Na začátku je tedy přesně ten výchozí stav těla, duše, zdraví a nátury, který vy musíte nějak uchopit a kombinací všech možností, které ale pasují přesně na osobu před vámi, ho vést za jeho cílem.

A to jsou přesně ty souvislosti. PROČ, KOMU, CO, JAK... A následně na sebe navazujícími postupy pokračovat dál, až z člověka, který se pomalu bojí na zemi otočit, je cvičenec s pohyby atleta. A za to stojí za tím vším stát a být toho svědkem a spolustrůjcem.

Co mě ale i velmi naplňuje, je práce s klienty po stránce psychiky. Velmi dobré uplatnění pak klient nachází hlavně po pracovní stránce a po stránce mezilidských vztahů a své energie, kterou vydává.

Takže, přesto, že se nacházíme nyní v nelehké situaci pro osobní služby, poznáváme čím dál víc, že dnešní technika nám dopřává komfort, jako kdybychom tu byli hezky vedle sebe :)

Přeji vám chvíle pohody, poznávání sebe samých a zvolenou tu správnou cestu, jak s tím naložit.

Pá, Jana