https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

REGENERACE? 24/7

12.01.2021

Dnešní téma je patrné z názvu.Regeneraci višchni známe.Nepleteme si ji např.s rehabilitací. 
Regene jako doplnění sil,zdrojů,energie je nutnost pro každého z nás.Sportovec,nesportovec.
Sportovec ji má dokonce plánovanou a dopředu promyšlenou.
Resp.VŠE,CO K REGENERACI PATŘÍ,BY MĚLO BÝT PROMYŠLENĚ ZAHRNUTO K PROSPĚCHU ČLOVĚKA/SPORTOVCE.
Jak umíte regenerovat,má vliv na vaši zdatnost,výkonnost,odolnost,zdraví,prevence úrazů a celkový prospěch.
Co vše tedy do doplnění sil a rezerv člověka zahrnout?
Myslete na to,že nejen hodiny tréninku a cvičení vaší síly nebo kondice,hodiny jógy nebo u psychologa,určují váš celkový výkon a predispozice k úspěchu nebo vyhoření.Ale to,jak se k sobě chováte i zbylých X hodin dne.

 

1.Výživa a pitný režim-každý máme různé potřeby živin,hlavně pokud jde o sportovce či ne.ale věk,imunita,stres atd.vyžadují i speciální potřeby od toho,čím tělo vyživujeme.Pokud to odmítneme respektovat,štítná žláza,inzulínová rezistence a další poruchy zdraví nám to mohou připomenout.
PRO SPORTOVCE JE VYVÁŽENÁ STRAVA DŮLEŽITÝM ZDROJEM ENERGIE I REGENERACE.

2.Pohyb-sportovci mají plán rozvržený o různé intenzitě tréninků,vč.plánu rozvoje síly,obratnosti,kondice,techniky konkrétního sportu atd.

Využívá se střídání lehčích cvičení,výklusů mezi dlouhými tréninky a mezi silovými disciplínami.Strečink.Zařazení lehčích sportů mezi náročnější přispívá k regeneraci více než pasivní odpočinek!Pestrost je důležitá.

3.Fyzikální procedury-masáže,výřivky,střídání teplé a studené vody,otužování,saunování…

4.Farmakologické produkty-doplňky výživy.

5.Umění eliminovat stres.Vše doposud uvedeno vám hraje do karet,pokud to budete akceptovat a dodržovat.Co je ale podstatné,umět stres převádět do takové formy,aby pro vás byl přijatelný nebo dej bože byl vaší výhodou.Zvykejte si na určitou míru stresu,ADAPTUJTE SE.

Eliminace dopadu DISTRESU-berte konstruktivně dávkování stresu a využijte ho jako zdroj pro vaše nové chápání situace.Kontstruktivně prohrávejte-poučte se,berte to jako námět,co udělat znovu.
Vyhledávání EUSTRESU-dělejte to,co vám přináší nové síly a radost.Při čem jakoby se zastavil čas.

ANS-ukazují vám hodinky míru autonomního nervového systému?Délka spánku,hloubka,zklidnění dechu a tepové frekvence.To vše odráží,jak klidně spíte.Zda tělo nešidíte spánkovým deficitem,těžkým jídlem večer nebo stresem před spaním.

Ukázněte svoje myšlenky před spaním.Předkládejte NEPOSLUŠNÉMU JÁ informace ve formě,kdy na to hlava přistoupí.Nebojujte s ní,vyjednávejte s ní.Emocím neporučíte na sílu,ne ně platí vyjednávání a cesta,na které se jim bude také líbit.


Takže co závěrem...Ne hodina tréninku,ale 24/7 rozhoduje o tom,jaké pracovní nebo sportovní výkony podáte.Jak působíte v soukromí a na lidi okolo sebe.
Buďte zdraví, výkonní a šťastní.
Jana