https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

BUĎ ZDRAVĚJŠÍ A ŠŤASTNĚJŠÍ

21.03.2021

 Buď zdravější a šťastnější

Již téměř 20 let pracuji s klienty, kteří se na mě v mé trenérské a výživářské praxi obraceli s tím, že chtějí být zdraví a krásní. Nesmějte se tomu "krásní" :). Péče sama o sebe má se zdravím hodně co společného. Stejně jako zanedbávání se má blízko k nemocem.

Musíme vzít do úvahy, že ti, kteří za mnou přišli, se rozhodli vědomě dělat kroky a podstupovat určitý druh nepohodlí s vědomím, že za své zdraví jsou osobně zodpovědní.

A o tom je moje psaní dnes.

Co pro sebe může udělat každý?

V rámci práce s obezitou a mými klienty, jedná se velmi často o souvislosti emocionální a naměřené hodnoty obezity.

Jak se ale říká, to, že znáš původ svých problémů, ti tvoje starosti nevyřeší. Ne, bez jasných kroků, jak to změnit.

Někteří lidé, když se cítí vystresovaní a přetažení, nacpou do sebe horu jídla.

Bavíme se a říkám: "A pomohlo vám to?" Odpověď zní: "Ano. Na chvíli."

Zajímavostí je, že pokud se vám zvýší hmotnost, okolí přehodnotí vaši podobu a začne říkat něco ve stylu, že být silný není vůbec špatné. A toleranci pro nadváhu si vytvoří samo.

Dobrou zprávou je, že pokud začne někdo v okolí s hubnutím, opět to vyvolá přehodnocení a je velká šance na ozdravení a zeštíhlení i ostatních.

Velmi často totiž řešíme obezitu celých rodin.

Jsou souvislosti mezi psychickým stavem, fyzickým vyčerpáním, prací na psychice a zdravým tělem.

O čem je tedy náš koučink?

Koučink není a nemá být o tom, nadiktovat vám body, které máte plnit, abyste vy byly zdraví. Tedy, mohlo by to tak fungovat. Ale pokud tyto body nepřijme vaše hlava, nebude nic.

Chápete?

Tělo a duše ví, jaké postupy potřebuje k hezkému zdravému žití. Ale co vám to komplikuje, je váš mozek. A přes něj buď začnou informace proudit ve váš prospěch nebo mu nadiktujete opět vaše požadavky. A ty vás přece přivedly do obezity, pesimismu a nemocí.

Čili, co můžete udělat vy?

- Začít se umět propojovat se svým tělem.

- Pokud máte možnost docházet někam, kde můžete probrat vaše starosti a najdete pochopení, ale i možnosti, jak situaci začít měnit, koučink je jedna z možností. Důležité je, abyste tam cítili pochopení, nalezli společně cestu a posouvali se dle vašich možností, která vám hlava momentálně pustí.

- Začněte pracovat na svém klidu. Klienti mi říkají: "Jano, nebaví mě meditovat, myslím, že mi to nejde, neumím se soustředit." Vyprávím jim o způsobech ale i typech meditací. O tom, jak vědomě měnit situace, které klienta čekají a o tom, jak ty samé situace umět lépe zvládat. Antistresových technik je mnoho a my hledáme pro každého tu pravou.

- Posilujte své srdce - dechová cvičení, posilování těla a kardio zátěž, vše optimálně pro psychiku a fyzické možnosti každého. Patří sem ale pěstování dobrosrdečnosti, pocity vděku a kultivace těch dobrých vlastností v nás.

- Objevte nové zdroje. Jaké máte silné stránky? Mnoho technik v koučinku se věnuje objevení vašich silných stránek, co dokážete, co jste dokázali a vašim kvalitám. Abyste si uvědomili, že na sebe můžete být hrdí. Vzroste vám síla, sebevědomí a z toho začnete čerpat nejen vy, ale nezapomínejte také na své okolí, které z vaší síly získá také.

- Snižujte svou míru stresu. Meditace, pro někoho sport, jinému jiné typy antistresu a vědomá práce na sobě - to vám ovlivní vaše zdraví.

Je potvrzen vliv zlostných reakcí, pedantství, vzteku a zloby na lidské tělo. Při těchto emocích tělo reaguje a pokud tyto reakce nezačnete vědomě ovlivňovat, na zdraví se vám to dříve nebo později zcela určitě projeví.

- Nechte se nakazit štěstím. Máte ve svém okolí ty, kteří se odmítají stresovat okolními záležitostmi? Snažte se od nich v dobrém nakazit. Nechtějte je stáhnout do své nespokojenosti, ale objevujte u nich zdroje myšlení, způsoby jejich fungování a nahoďte se na jejich vlnu.

Jinak ten jejich pozitivismus stejně neustojíte.

Můžete tím jenom získat.

Pokud o individuální práci na sobě budete uvažovat, ráda vás na svém koučinku potkám :)

Ahoj, Jana.