https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

Co nám dnešní doba přináší     a proč dělám svou práci jak dělám...

01.11.2020

Je nedělní podzimní odpoledne a bavíme se s kamarádkou. Po netu, jak nyní obvyklé.

Ale bohu díky aspoň za tyto možnosti, jinak bysme leda doma všichni hráli jen pexeso, vykládali karty a koukali na telku. Začínám chápat, že ji jednou strejda vyhodil z okna. Doslova. Na svůj pozemek, samozřejmě. Já ji pouštím leda na filmy z "osumdesátek" a na Prima ZOOM. Zbytek si koučuju přes net, dle libosti. No opět chválím moderní dobu, my měli jeden program. Černobílej, že :)

Tak s tou kamarádkou dnes... Bavíme se o práci, o týhle době, co přináší za možnosti, co bere, co dává, co mění, co poskytuje.

Děláme si takový koučink navzájem. Je to milý pokec a pro mě vždy velmi přínosný. Někdo s vámi prostě probírá vaše věci, což je i tak vzácné. A také společně docházíme k velkému množství hledisek, jak na co nahlížet. Btw.tuhle schopnost jsem tím pracovním drilem jakoby ztratila a jakoby mi tak nějak otupěla. Dril kreativitě ubírá nějak na rozměrech. Teď na všem opět pracuji a koučink mě samotnou posunul o kus dál i v té pružnosti myšlenek. A posouvá dál pořád - jako koučovanému i jako koučovi.

Bavíme se o tom, jak se mi daří překlopit vše do online světa a kamarádka říká: "Hele, plno jídelníčků a tréninkových plánů se jede ve velkým, jen oslovit čím více lidí, tím lépe." Online marketing je nakonec skvělá věc.

Jedno se této době nedá upřít. Že vlastně jakoby vyslyšela moje přání. Umět s klienty komunikovat i vzdáleně a zaměřit se na koučink na úkor mých hodin strávených s klienty cvičením.

Pokud vás klienti vyhledávají, nechce se vám brát jen poloviční počet cvičenců. Ty zajeté koleje vás někdy drží jako ta železná košile. Ale vaše duše touží po rozvoji. A tento čas tomu prostě geniálně přihrál.

Přemýšlím a říkám:"Víš co, neumím pracovat na dálku s čím větším množstvím lidí, tím lepší." Čím větší množství klientů, tím ztrácím na dálku cit pro individuální práci. Nemám kapacitu na kvanta lidí. Jsem zvyklá na konkrétní přístup, v danou chvíli a dané období a klient se nachází také v nějakém životním období. Potřebuju vycházet z toho. Zdaleka ne jen z jeho měřitelných údajů.

A tím mi došlo, proč jsem vůbec se záměrem koučovat klienty začala.

- Není to o dietě. Opakovaným množstvím pokusů hubnout je vidět, že podstata tohoto činění nezůstala objevena.

- Výživový poradce bez koučinku vytvoří plán, ale nepracuje vždy pozitivní psychologií na samotném záměru.

- Poradce občas pracuje na záměru, ale stanovuje klientem vnitřně nepřijatelné možnosti.

- Poradce třeba podá přijatelné možnosti, ale klient netuší, že jsou pro něho vnitřně nepřijatelné.

- Nebo klient může vyhledat psychologa, ten ale neumí stanovit styl výživy. Chybí tedy odborný postup a rozbor jídelníčku klienta.

- Návrh jídelníčku poradcem a práce psychologa se mohou v některých bodech rozcházet. Viz.nízkosacharidové nebo různé jednostranné diety a jejich vliv na mozek klienta. Mohou se samozřejmě nasadit psychofarmaka na uklidnění, ty nám však zpomalí metabolismus.

- Pokud se vhodně vyladí jídelníček a pracuje se na emocích a pozitivně je klient koučem pravidelně motivován, je větší šance na trvalou změnu, než při pouhé změně jídelníčku.

A mohla bych vytvořit plno dalších variací, proč se mi zdála tato kombinace úžasná, když jsem se studiem koučinku začínala.

Co toto období přineslo klientům?

Mnohým velikou šanci jako mně. Moci se zastavit a najet na nový plán přístupu sám k sobě. Aby ve chvíli, kdy se vše začne opět rozbíhat, naskočili v novém nasazení.

Pracovní stres, vztahový, nové pojetí staré práce nebo dokonce zcela nové zaměstnání, to vše jsou oblasti, které rozebíráme a učíme se nově pochopit. Vše dle tempa klienta. A vše pro rozvoj kreativity a množství všech možností, které drilem za ta léta mohly otupět.

Jednorázové konzultace ohledně jídelníčku, pohybu či dalších nastavení do 30 minut poskytuji zdarma.

Je to alespoň část, co mohu pro své okolí udělat a světu vrátit, co mi poskytuje. A dělám to ráda.

Dokonce koučuji také stylem PLAŤ TE TOLIK, NA CO SE CÍTÍTE. Vychází to z momentálních možností klienta a tomu uzpůsobujeme délku i četnost našich sezení.

Co tedy dnes závěrem?

Pokud hledáte nové možnosti, chcete využít tohoto období, dlouhodobě se trápíte nadváhou - to vše je možné kreativně, příjemně a s jasnými kroky, kdy je nejdůležitější váš vlastní pohled. Do hloubky toho, co funguje, se dostáváme společně a v závěru je úplně nový přístup.

Neexistují jednotné rady pro všechny. Vždy hledejte individuální přístup.

Přeji vám hodně zdaru a ať jste hlavně hodně zdraví.

Ahoj Jana.