https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

Doplňky výživy? JO NEBO NE?

04.12.2020

Ahoj, 

přípravy na další zápasy nebo závody vždy začínají hned koncem předchozího. A k tomu patří v prvé řadě strava. Nemusís být ale závodník, když chceš sílu a drajv trénovat.

Bez vhodně složené stravy, i z doplňků výživy nedostaneš takové výkony, jaké bys potřeboval.

Co z doplňků funguje?V tabulce vidíš funkce doplňků a v praxi to vypadá takto... 

- Tekuté náhrady jídla jsou jako doplněk navíc ke stravě, pokud není sportovec schopen pokrýt potřeby jeho těla a výdeje z tuhé stravy. Výborně dodají do svalů glykogen. Čili není to náhrada místo kvalitní stravy, ale pijí se ještě extra. Bo někteří sportovci mají výdej takový, že to nezvládají ujíst.

- Sportovní nápoje a gely se vztahují přímo k času, kdy jdeš sportovat. Dodají energii, zlepšují výkon.

- Tyčinky je jako zdroj energie, který můžeš vzít všude sebou. Těsně před sportem můžou zatěžovat trávení, je to individuální. Těsně před je gel lepší.

- Elektrolytové gely podpoří dobře hydrataci. Dostatek tekutin při sportu je ale samozřejmostí. Jinak klesá výkon.

- Proteinové nápoje ti dodají dostatek bílkoviny, který si máš ohlídat také. Čili mít protein sebou nebo doma, máš o starost min a kdykoliv doplníš touto cestou bílkoviny.Víš, že u sportovců je to okolo 1,5 g/kg hmotnosti sportovce a např. 100 g masa má cca 20 g bílkoviny. Čili jsou to snadné počty, zda se na požadovaný počet bílkovin vůbec dostaneš.Zbytek můžeš doplnit proteinem.

POTŘEBY STRAVY SPORTOVCŮ SE JEŠTĚ VÍCE NEŽ U NESPORTOVCŮ PŘESNĚ POČÍTAJÍ.

Vliv na výkon mohou mít i přehnaně vysoké dávky bílkovin, ale z běžné stravy je tu většinou jejich nedostatek.Bílkoviny ale nejsou jediné pro svaly a udržení jejich síly. Kombinace se sacharidy, které se počítají dle váhy sportovce a jeho výdeje a také tuky pro správnou funkci hormonů, to vše je potřeba hlídat. 

U SPORTOVCŮ PŘEDEVŠÍM.

O doplňcích zase příště, tak zatím hoj!:)

@výživové plány