https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

Jak na tu vůli, že...

10.03.2020

JAK NA VŮLI A JAK SI JI ZBYTEČNÝMI NERVY NEOSLABOVAT...

1. Víte, co chcete? Jednou mi přišla do tréninku paní. Dospělá, o něco starší než já. Přišla na doporučení jiné mojí spokojené klientky. Na prvním tréninku vidím, jakého typu cvičení máme volit a že budeme postupovat pomalu. Při zhruba třetím tréninku mi klientka říká: "Mně to moc baví, tomu jsem ani nevěřila, než jsem sem poprvé šla. Ale kamarádky mi říkají, že mě posilovna nemůže bavit a že to vůbec nevidí na dlouho. Tak nevím." Chodí dál několik měsíců :) Ale mně v tu chvíli došlo, jak zbytečné je poslouchat ostatní a jak brzdící je, na ně dát. Gór, když ji to baví, jak sama řekla...Vyberte si - ANO NE a ujistěte se, zda to nejsou jen zkoušky vaší vůle. Možná to uvítáte, že vás někdo zrazuje. Ale vy jste něco chtěli a ten cíl je dobré mít na paměti.

2. Dobrý je mít parťáka. Správný vám pomůže vaši vůli posilovat.

3. Pokud máte pocit, že se vám nedaří a chce se vám buď smát nebo brečet, volte prostě to první. Jak se říká, můžeš si plánovat, co chceš a ten nahoře se směje. Tak to je. A přesto furt to samé, co říkám a lezu s tím na nervy. S úsměvem jde všechno líp. Někdy je dobré se zamyslet, že by mohlo být skutečně mnohem mnohem hůře.

4. Výsledky své snahy si prostě měřte. Všechno se dá objektivně posoudit. Kila, cm, foto ukáže změnu... A od toho si pravdivě řekněte, jak se vám to daří. Upřímně si přiznejte, kde máte rezervy, ať můžete udělat změny v plánu. Ne se na to vykašlat a zas jen lamentovat.

5. Pusťte se do jedné věci a pořádně. Pokud do více, přijměte s tím i fakt, že třeba vše nepůjde třeba na jedničku. Ale ono o to ani v podstatě v životě většinou nejde.

6. Nevytahujte pořád minulost. Čo bolo, to bolo... Jsou to někdy trpké neúspěchy, ale dejte pokoj s tím je donekonečna pořád rozebírat. Proč by se to nyní nemohlo povést? Změňte přístup! Když si budete pořád opakovat, že za nic nestojíte, maximálně si to skutečně opět přivodíte.

7. Ani Řím nebyl postaven za den. Vše chce svůj čas a zázraky se dějí málokdy. I velká cesta začíná malými kroky.

8. Nikdy se nebudete líbit všem. Ale o to přeci nejde! Jde o vás a pokud někdo chce říkat své názory, můžete je vyslechnout (nebo ani to ne), ale ne vždy je dobré podle nich jednat.

9. Nebuďte posedlí. Je fajn mít cíle a proto tu mluvíme o vůli, ale život se má také žít. Vše obětovat pro jeden cíl - zvažte, zda vám to za to stojí. Většinou se dá plno věcí propojit. Cvičení, strava, rodina, práce... Vše se dá. Ale hlavně - ŽIVOT SE MÁ ŽÍT A NE PŘEŽÍT :)