https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

Letní koučink

04.07.2023
Je léto v plném proudu a k tomu patří prostě relaxace na pláži, slunění u bazénu, osvěžující koktejly a dlouhé večery strávené s přáteli.
Léto může být skvělou dobou pro odpočinek a regeneraci, ale pro mnohé z nás je to také ideální doba k tomu, abychom se zaměřili na rozvoj nových nápadů, svěžích změn a osobní růst.
Proč je mentální koučink téma vhodné na léto? Léto a užívání si tepla a krásného počasí nám nabízí mnoho příležitostí k tomu, abychom se stali silnějšími, zdravějšími a šťastnějšími. Mnoho bolestí ustupuje jakoby do pozadí, myšlenky bývají veselejší, mnoho problémů vidíme z trochu lepší stránky než kdykoliv jindy. Bývá to ale také období nových plánů, cílů a nápadů.
Také se vám stává, že ve chvílích klidu přichází ty nejlepší myšlenky, které dlouho nešly na svět?
Přesně to je velmi důležité, umět nechat hlavu odpočinout.
Ale stejně důležité je také, klást jí další otázky tak, aby nás uměl posouvat dál, tam kam chceme. Za svými nápady.
Představme si, že jsi na pláži. Slunce svítí, voda je krásně modrá a ty jsi na pohodlném lehátku. Ale místo toho, aby ses nechal unášet vlnami, zavřeš oči a začneš se zaměřovat na své myšlenky na to, co bys chtěl, aby to tvoje štěstí bylo trvalé nebo jak bys chtěl dosáhnout některých věcí ještě lépe než doposud. Svět není neměnný a patří k němu i osobní rozvoj a nové situace v našich životech. Jiné destinace, větší dovolené, čas s blízkými, umění si užít volna a pohody a v práci být pak výkonnější. To vše jsou témata osobního rozvoje a jejich důkladné nastavování nám otevírá nespočet možností, jak kombinovat pracovní povinnosti i čas na zábavu a nutnou regeneraci.
V létě máme více času na sebe. Máme možnost zpomalit a opravdu se zaměřit na to, co pro nás znamená být šťastný, zdravý a naplněný. Ať už to znamená zlepšit naše vztahy, zvýšit naši produktivitu v práci, nebo se lépe starat o naše fyzické a duševní zdraví, mentální koučink nám může pomoci dosáhnout těchto cílů.
Bílý písek pod nohama je jako tvá cesta. Každý krok, který uděláš, tě přibližuje k tvému cíli. Ale cesta nemusí být vždy přímočará. Mohou na tebe čekat překážky. Obvykle naše vlastní myšlenky a emoce dokáží cestu hodně zatáčet, vracet, klikatit, padat do děr a sejít z ní. Zároveň "opičáci" v podobě všech možností, jak tě od tvého cíle odradit či odlákat, ti jsou na každém kroku. Každý názor někoho jiného, který ti chce plány rozmluvit, každá příležitost, jak místo vědomí cíle sejít za pohodlím a zábavou, toho najdeme na každém rohu.
Tady přichází na řadu mentální koučink - pomáhá ti navigovat touto cestou, pomáhá ti udělat správné kroky, aby ses dostal k moři, aniž by ses přitom zranil.
Mentální koučink je jako procházka po pláži. Je to cesta plná objevování, učení a růstu. Ať už je tvůj cíl jakýkoli, pamatuj, že na té cestě nikdy nejsi sám. Kouč je tu, aby ti pomohl, podpořil tě a navigoval tě na tvé cestě ke štěstí a úspěchu.
Užívejte krásně léta, přátelé :)
www.janastepanova.cz