https://test334455.webnode.cz/l/jjjj/

Tlačíte před sebou ještě vánoční večírky?

10.04.2020

MY UŽ JDEME DO FORMY... To napovídají současná zaplněná fitka a cvičírny. Kdo to zanedbával přes Vánoce, vrací se opět pro svou předešlou figuru a mnozí ti, kteří nezačali doposud, zvažují myšlenku, pustit se do toho třeba právě nyní.

Informace o všeobecně pozitivním vlivu cvičení už dosáhly patrně ke všem z nás. Záda bez bolesti, hezky stavěné či osvalené tělo, hezky vyhlížející celá osobnost, dostatek energie a prostě samá pozitiva. Včetně lepší nálady, lepšího zpracovávání stresu, podpora při úzkostech, depresích či jejich předcházení.

S tím přicházejí další dotazy, se kterými se na mě obracíte již kupu let.

Shazovat nejprve tuky a pak budovat svalovou hmotu?

Vyplatí se keto dieta?

V kterou denní dobu cvičit.

Podpoří kardio celý hubnoucí proces a do jaké míry?

Vybudují mi kruháče svalovinu?

Je bezpečné cvičit hromadně, když má moje tělo specifické potíže oproti ostatním?

Vyřeší mi pouze protahování moje bolesti některých částí těla?

Stačí spálení tuku pro to, aby mě nebolely např.nosné klouby?

Je pouze kardio dostačující pro tělo bez potíží a bez tuku?

Je potřeba odborník k mému cvičení, když vše je na internetu?

Potřebuji trenéra, když nemám soutěžní ambice?...

1. MÁM SHAZOVAT NEJPRVE TUKY NEBO DŘÍVE BUDOVAT SVALOVOU HMOTU?Předně, začátečník má tu výhodu, že tělo zvládne efektivně budovat do určité míry svalovinu a zároveň pálit tuky. Pokud tělu začnete dávat impulzy pro trénink svalů a uzpůsobíte tomu jídlo, začne se tělo tvarovat velmi rychle. Vůbec není záměrem stravu dostat na 'životní minimum', ba naopak. Diety o naprostém minimu sacharidů jsou dokonce k cvičení nevhodné.

2. Tím se dostávám k otázce keto diet. Opakuji dokola, že nechápu, jak někdo může boji o lepší postavu podřídit bolesti hlavy, náladovost, únavu, neschopnost se soustředit a to vše s jojo efektem téměř jistým. Patrně vás nakopnou první dvě kila dolů, které jsou vždy však voda. Snížením sacharidů tak tělo reaguje vždy.

3. Denní doba cvičení je otázkou sovy a ranního ptáčete, plus vašeho zaměstnání, možností. Někdo tím den začíná, jiný si chodí vypnout hlavu po náročné práci. Intenzita tréninku se volí i s přihlédnutím na váš aktuální stav. Pokud je člověk vyčerpaný, nemá cenu ho nechat orat ústy v zemi. Spíš se posiluje tělo pro zpevnění a žádné rekordy nemá cenu zkoušet lámat. Na druhou stranu, běžná únava se vhodným tréninkem dokonce ve fitku nechá a odcházíte dokonce s větší energií než jste přišli.

4. Kardio... Je to jako dotaz, zda se mazat krémem na celulitidu nebo jít cvičit, když nechci ďolíčky na stehnech. Kombinace obojího, zní odpověď. Nemusíte běhat, chodíte běžně, můžete to navýšit. Jen to podpoří náš záměr. Ale bez cvičení a stravy, bohužel. Jo, vyčistíte si hlavu, podpoříte srdíčko a krevní oběh. Pokud vydržíte u kardia hodinu, má to efekt. A pokud to chcete dělat chytře, postavíte to na posilování těla a stravě a kardio přidáte jako k balíčku s názvem Co vše pro svůj cíl mohu udělat. Jinak bez svaloviny efekt spalování omezujete pouze na momenty, kdy jste kardio vykonali. Kdy ne, tělo bez svaloviny prostě nespaluje. A kardiem opravdu svalovinu na celém těle nevytvoříte. Ba naopak. O její část při něm přicházíte. No a to nemluvím o vnitřních svalech, které vaše tělo mají držet pohromadě. PRO PEVNÉ PÁNEVNÍ DNO proti úniku moči, PROTI BOLESTI KYČLÍ A KOLEN a mj.PROTI BOLESTI BEDER, tak typické pro běžce.

5. No a jsme u pátého bodu a s ním velmi populárním kruháčům. Nejsou žádnou novinkou a v různých modifikacích se provozují dnes na každém rohu. Jejich sestavení se podřizuje levelu skupiny, která se sešla. Pokud jste začátečník, smiřte se s tím, že vaše provedení cviků sice správné určitě nebude, na to tam není prostě čas a prostor. Nepřišli jste na individuál, pokud ale chytnete kruháč o snazším levelu, nemuseli byste si extrémně ublížit. Ale ani svalovou hmotu tu tím pádem nečekejte. Na to kruháče sestaveny mimochodem z principu věci nejsou. Takže na nedávný dotaz slečny, zda se na něm lze vyrobit forma na bikini fitness, odpověď zní NE. Kruháč se běžně dnes zařazuje ale do tréninků i ve fitku, kde je SESTAVEN PŘÍMO VÁM NA TĚLO...

Dalšími body se budu zaobírat v blízké době, ať nejsme zahlceni:)

Tudíž se na Vás opět těším a přeji krásné dny bez bolesti a o pozitivních myšlenkách. Jana:)